Storhamar klare for sluttspillfinale etter nok et håndballdrama mot Sola – Norsk Topphåndball
foto: Kenneth McDowell

Storhamar klare for sluttspillfinale etter nok et håndballdrama mot Sola

I et spennende oppgjør stakk Storhamar av med seieren i den tredje og avgjørende semifinalen i sluttspillet, da de beseiret Sola med knappest mulig margin.

Med denne seieren retter Storhamar nå blikket mot finalen, der de skal møte regjerende mestere, Vipers Kristiansand.

Storhamar tok tidlig ledelsen og hadde en komfortabel 13-8-ledelse til pause. Sola kom sterkt tilbake i andre omgang, reduserte forspranget, og med tre minutter igjen ledet jentene fra Sola med et mål, men det holdt ikke for Sola denne fredagskvelden. Storhamar slo tilbake og vant 25-24.

Nå er det bare å glede seg til den første finalekampen mot Vipers som spilles allerede tirsdag 23. mai kl. 18.15. Og den kampen kan du se på TV2 Sport2.

Eli Marie Raasok sto en fantastisk kamp og endte på 36 i redningsprosent. Foto: Kenneth McDowell