
To norske lag kjemper om plass i E-Cup finalen!
Søndag kl 18:00 spilles første semifinale i European cup mellom Runar Sandefjord og Nærbø IL. I den andre semifinalen spillers Svenske Allingsås HK mot Serbiske Vojvodina.
Nærbø har en fantastisk statistikk i Europa. De debuterte sesongen 2021/22 og vant like godt hele European Cup. Da de nå har spilt seg frem til semifinale betyr det at de faktisk er ubeseiret i European Cup. Fjorårets Nærbø-eventyr kom på følgende måte:
Finaleseieren mot Baia Mare var en svært god prestasjon. De fleste håndballeksperter holdt Baia Mare som ganske klare favoritter, men Nærbø ville det annerledes. Etter 29 – 25 seier hjemme i første kamp, vant de like godt returoppgjøret i Baia Mare 27 – 26.
Nærbø kommer til Runarhallen stinne av selvtillit etter imponerende 30 – 27 seier borte mot Drammen HK i første kvartfinale i sluttspillet. Runar vant også sin første kvartfinale da de slo Kristiansand 30-27 på hjemmebane.
Det er også kjøpt nærmere 150 billetter på bortefeltet i Runarhallen, så Nærbø-supportere blir det mange av i Runarhallen.
Da trenger Runar god støtte av mange og høylytte Runar supportere!
Kampstart kl. 18.00 – og kampen ser du på www.handballtv.com