Siste gruppekamp i Champions League – Storhamar møter ubeseirede Metz i kveld – Norsk Topphåndball
Foto: Stian Bye Høgsveen

Siste gruppekamp i Champions League – Storhamar møter ubeseirede Metz i kveld

Klokken 18.00 spiller Storhamar siste gruppekamp i Champions League. Suverene Metz er motstander i Frankrike.

Det franske laget har ikke tapt en eneste kamp, verken i Champions League eller i hjemlig serie denne sesongen.

– Vi møter det beste laget i puljen på sin hjemmebane. Nå skal vi reise til Frankrike å gjøre en fornuftig god jobb og forhåpentlig spille en kamp vi kan være fornøyd etterpå, sa Storhamar-trener Kenneth Gabrielsen før avreise til Frankrike.

FRANSK MOTSTAND: Olivia Löfqvist og Storhamar er i Frankrike og spiller mot Metz klokken 18.00 lørdag.

– Det er mot laget som har vunnet gruppa, det er en vanskelig bortebane. Vi spilte jevnt mot dem sist og fikk ett poeng, det eneste poenget de har tapt i gruppespillet. Vi må ha fokus på det vi er best på. Jeg tror det blir en kamp med høyt tempo fra start, sier Mia Solberg Svele.

Metz og FTC Ral-Cargo er klare for kvartfinale. Lagene som ender på plass 3-6 skal ut i playoff om en kvartfinaleplass. Før siste runde er Storhamar på playoff. Gloria Bistrita kan ende på samme poengsum som Storhamar, og er da foran på innbyrdes oppgjør. Gloria Bistrita spiller borte mot CSM Bucuresti i dag kl. 16.00.

Avkast kl. 18.00. Kampen vises på Viaplay/TV2Play.

Onsdag spiller Storhamar borte mot Larvik. Ønsker du å være med på supporterbussen, meld deg på under «arrangementer» på vår hjemmeside på Facebook.