
Revansjelystne Tertnesjenter klare for tøff bortekamp mot Molde
Det spisser seg til i avslutningen av seriespillet i årets REMA 1000-liga, og det gjenstår nå tre kamper for Tertnes. Tapet mot Fredrikstad sist onsdag var skuffende, da seier kunne gitt laget et lite overtak i kampen om en av de fire siste sluttspillplassene.
Men vi har fortsatt troen på at laget skal sikre seg en av disse plassene, og neste mulighet til poeng kommer allerede søndag på bortebane mot Molde. Ingen lett oppgave, men ikke umulig. Kapteinen vår, Birgitte Karlsen Hagen, sier dette om hva som venter på søndag:
– Molde er et godt lag, men har likevel variert noe i prestasjonene sine. Vi vet at toppnivået deres er høyt, og vi vet at vi er avhengige av en god prestasjon for å ta poengene med hjem.
– Molde spiller et tøft og fysisk 6-0 forsvar; her må vi klare å slippe ball og satse for hverandre. I angrep har de den siste tiden spilt mye 7 mot 6-spill, og det må vi løse bedre enn i sist kamp mot Fredrikstad. Molde har også en av ligaens beste linjespillere i Maja Muri, og hun må passes godt på. Vi gleder oss veldig til ny kamp og ikke minst muligheten til å revansjere oss fra kampen på onsdag. Vi har alltid troen og lover å gi alt for to nye poeng!
Vi krysser fingrene for en god prestasjon fra Tertnesjentene og skal følge de fra sofaen på TV2 Play kl. 15:30 søndag ettermiddag.
