Dårlig førsteomgang ødela for Storhamar: – Ekstremt skuffet – Norsk Topphåndball
Foto: Fredrik Olastuen

Dårlig førsteomgang ødela for Storhamar: – Ekstremt skuffet

(Storhamar – Borussia Dortmund 30-31) Storhamar tapte hjemme mot Borussia Dortmund i Champions League søndag.

TAP: Storhamar tapte med ett hjemme mot Borussia Dortmund. Foto: Fredrik Olastuen

- Det er veldig sjelden jeg er skuffet over denne gruppen her. Men det vi gjør i første omgang er ganske ubegripelig for meg i denne typen kamp, ​​som betyr så mye. Metodikk og forberedelser er én ting, men sult og en innsats for å være god, det var fraværende i første omgang. Det er derfor vi taper kampen. Dortmund er flinke, men vi tillater alt, og vi taper rett og slett mot oss sjøl. Det er ordentlig skuffende, men vi lærer av det og, men det var leit i en sånn type kamp som betydde så mye, sier Storhamar-trener Kenneth Gabrielsen etter tapet.


Samtlige Storhamar-spillere var skuffet etter kampen. Dette sa Malin Aune:

- Vi bruker egentlig en omgang på å få justert oss. Jeg synes egentlig hele førsteomgangen er gjennomgående dårlig. Det er noe bra, og vi prøver å kjøre på, men det er for mange dårlige ting, både bakover og det ble en del bom fremover. Og da brukte vi altfor lang tid på å justere oss inn der. Vi vinner andreomgangen da, men det hjelper jo ikke det når førsteomgangen var så dårlig. Så det er nok flere av oss som kunne tenkt seg å spille den kampen her på nytt.

- Ble dere overraska på noe vis av Dortmund?

- Egentlig ikke. Jeg synes det var mer oss. Vi har forberedt oss, og det var ikke noe annet enn det vi fikk mot oss i dag. Vi har spilt mot dem før, og vi har sett mye av hva de gjør. Sånn sett burde vi ha klart å vinne denne kampen her. At vi ikke treffer nivået i førsteomgang, er selvfølgelig veldig surt ettersom vi har hatt mange kamper nå med gode førsteomganger.
SKUFFET: Storhamar-trener Kenneth Gabrielsen. Foto: Fredrik Olastuen

Storhamar lå under 4-7 etter 10 minutter. Ved halvspilt førsteomgang sto det 8-6 til Borussia Dortmund.

Storhamar klarte ikke å hente inn ledelsen. I stedet rykket tyskerne fra og ledet 15-9 fem minutter før pause. Da lagene gikk inn i garderoben til pause, ledet Borussia Dortmund med åtte mål, 19-11.

Ti minutter ut i andreomgang var gjestene i ledelsen 25-16, og med drøye 12 minutter igjen var ledelsen krympet til fem mål, 26-21. Syv minutter før slutt sto det 28-23 til Borussia Dortmund.

Snaue tre minutter før slutt ledet tyskerne 29-26. Storhamar tapte kampen 30-31.

Med tre kamper igjen i Champions League er Storhamar fire poeng bak en playoffplass. Storhamar har igjen å møte Gloria Bistrita, Team Esbjerg og Buducnost.