
Brødreduell i Sandefjord: Henrik Hartz Hagen klar for kamp mot lillebror Christoffer Hartz Hagen
Lørdag reiser gutta til Jotunhallen for å kjempe om 2 poeng mot Sandefjord i REMA 1000-ligaen!
Etter søndagens tap mot BSK er det en sulten gjeng som setter seg på bussen til Hvalfangerbyen. Det tapet skal revansjeres!
Sandefjord ligger på en 11.plass etter 9 spilte kamper med 7 poeng. Deres tre seiere har kommet på hjemmebane mot Sandnes, BSK og Nærbø. Deres toppscorer er høyrekanten Endre Svåsand. Han står med 49 scoringer etter 9 spilte kamper. Det er dog Felix Lunde som snitter flest scoringer med sine 6,2 mål i snitt. Felix har kun spilt 4 kamper da han kom fra Nærbø etter at sesongen hadde startet.
Vi møter ett lag som har vunnet sine seiere på hjemmebane i årets sesong, så det er ingen tvil om at det blir en tøff og tett kamp på lørdag. Sandefjord trenes av ringreven Marinko Kurtovic. En trener med mye rutine og som har fått stablet sammen ett solid lag denne sesongen!
Våre gutter gleder seg til en ny kamp og revansjere søndagens tap mot BSK. Det blir også en brødreduell mellom Henrik Hartz Hagen og lillebror Christoffer i Sandefjord. Vi regner med at Henrik er topp motivert for å vinne over lillebror!
Ved seier vil vi kunne klatre forbi KRS igjen og opp på 7.plass. Det viktigste for oss er å bygge videre på det vi holder på med og utvikle oss videre.
Vi håper å se flere grønne supportere på tribunen i Jotunhallen på lørdag. Hvis ikke kan du se kampen på TV2 Play. Avkast kl.17:00.


