Julie Hulleberg:  – Vi stiller sterkt inn mot de siste kampene og sluttspillet – Norsk Topphåndball
Foto: Svein André Svendsen

Julie Hulleberg:  – Vi stiller sterkt inn mot de siste kampene og sluttspillet

Larvik ligger på fjerdeplass når to serierunder gjenstår.  Vestfoldklubben har ikke gitt opp kampen om bronsemedalje, men prioriterer å ha mest fokus på å gjøre en solid innsats i sluttspillet.

– Vi har hatt noen gode uker med bra treningsarbeid og fått jobbet med kulturbygging. Samtidig har flere fått tid til å komme tilbake fra skader. Etter påsken stiller vi sterkt inn mot de siste kampene og sluttspillet – mange har tatt godt vare på kroppen og er klare, forteller Julie Hulleberg (24).  Hun spilte syv sesonger i Fredrikstad før hun byttet til Larvik sommeren 2024. 

Foto: Svein André Svendsen

Larvik ligger to poeng bak Molde, som for øyeblikket innehar tredjeplassen.  Julie & co har igjen å møte Sola torsdag 16. april og Ravens 22. april.

– Vi må fullføre sesongen med fire poeng.  Vi har selvfølgelig trua, men vi er litt innstilt på sluttspillet. Vi legger ikke for mye i den medaljekampen, men velger heller ha fokus på å bedre prestasjonene våre. 

– Vi gleder oss til å møte Sola torsdag.  Det er et fint lag å møte, så jeg har tro på at det blir en bra kamp.  Vi spilte jevnt mot de borte sist og håper på en jevn kamp hjemme på torsdag.

Foto: Svein André Svendsen

På de første 11 oppgjørene i seriespillet, vant Larvik 10 av kampene og spilte uavgjort mot Fjellhammer.  Det første tapet kom mot Sola 21. januar.

– I den perioden hadde vi selvtillit og stod med jenter på banen som var trygge.  Og selvfølgelig, vi hadde litt medvind.  Da er det lett å være gode når man vet at det som oftest ordner seg til slutt, bemerker hun.


I februar og mars har Larvik levert mer ujevne prestasjoner med fem seire og fire tap.  Totalt har det blitt seks tap i serien.  Den dårlige trenden i serien startet samtidig som at Larvik spilte i Europa.


Ble det en for stor belastning å spille e-cup?

– Man kan argumentere for det.  Men det er mer det at prestasjonene svingte for mye.  Vi hadde for mange skuddbom og enkle feil.  Det er ting i spillet vårt som ikke har vært helt bra, rett og slett, forklarer 24-åringen.

Foto: Svein André Svendsen

Om det å spille i EHF European League, sier Julie dette:

– Vi kom i den tøffeste gruppa og spilte mot gode lag, men burde likevel tatt 3-4 poeng mer enn det vi gjorde.  Litt kjipt det europacupspillet, men man tar med seg mye ny læring.  Og samtidig var det fine reiser, det er alltid gøy å være på tur med jentene.  Det er klart at vi er en god erfaring rikere.


Kan dere finne tilbake taktene fra begynnelsen av sesongen så dere kan hevde dere i sluttspillet?

– Det er det vi har jobbet med helt siden formen falt litt.  Det er det vi håper på.

Foto: Svein André Svendsen

Hva er dere gode på når ting går på skinner?

– At vi har et forsvar som sitter hvor vi tar de duellene som må tas.  At vi har målvaktsredninger i kombinasjon med selvtillit i angrepsspillet.  Vi er gode i ankomstfasen og da er man avhengig av et godt forsvar så vi får vist oss frem også der.  Slipper man inn mål hver gang er det vanskelig å kontre etter. 


Dette er andre sesongen din i Larvik.  Hvordan trives du?

– Jeg har det veldig bra.  Det er en fin by og en fin klubb og jeg får stå mye på banen i en rolle jeg liker godt.  En bra gjeng rett og slett som gjør at jeg trives godt.  Jeg bor i Stavern, der er det fint med mye sol.  Spesielt nå om våren og sommeren, uttrykker bakspilleren begeistret.